Kutya oltás/Macska oltás
Azt javasoljuk, hogy ha az anyakutya oltásait nem ismerjük, akkor már 6 hetes korban célszerű az első védőoltástmegkapnia a kölyöknek. A további oltási programot az állatorvos fogja meghatározni.
Az anyatejet szopó kölykök a mama tejével együtt védőanyagokat (antitesteket) kapnak, ami megvédi őket az életük első hónapjában a fertőző betegségekkel szemben. Ha túlságosan korán adjuk be az első védőoltást, akkor ezek a védősejtek hatástalanítják a vakcinát, és elmarad a védelem kialakulása. Az ismételt oltások 2-3 hetes időközönként történő beadása a kölyökben saját ellenanyagok termelését indítja be, így később az igazán veszélyes fertőző anyaggal való találkozás nem lesz veszélyes számára, hiszen ezek az ellenanyagok felismerik a veszélyes vírust, és védekezni tud ellene.
Rengeteg fiatal állatot oltanak a világon az állatorvosok, és alig akad mellékhatás.
Átmeneti jelleggel étvágytalanokká válhatnak, kissé megemelkedhet a hőmérsékletük, néha émelygés bizonytalan járás előfordulhat, de ez csak annak a jele, hogy a vakcina hatásosan kifejtette hatását.
![]() |
Nem csak a kijárós cicákat kell oltani! |
Az állatorvosok az immunológia szabályinak alkalmazásával ajánlani fognak egy oltási programot, amely a legmegfelelőbb kedvencének.
Nagyon sok vírusos betegség kórokozója a levegő útján terjed, illetve a cipőnkön bevihetők a lakásba is.
Igen, hogy egy biztonságos immunállapot kialakulhasson több, az immunrendszer stimulálását végző oltásra van szükség.
Nem alakul ki megfelelő védelem az immunrendszerben, sőt rövid idő alatt el is veszítheti a védekezőképességét az állat.
Csak egészséges állat kaphat oltást, mert a beteg állatokban nem alakul ki megfelelő védelem a fertőző betegségekkel szemben.
Nem, ők amúgy sem fogékonyak az influenzavírusokra
Forrás:http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutya-macska-vedooltas-tudnivalok/2056/